News //


12h Mugello - Very successful weekend for the crew Pisarik/Jirik/Waszek
19. 3. 2014

Czech trio Jiri Pisarik, Jaromir Jirik and Dennis Waszek in the premiere race achieved fourth place in the 37 cars field. Drivers was changing in the car Ferrari F458 Italia GT3 of Scuderia Praha team.

Race about 12 hours in Mugello was under the same regulations as popular 24h Dubai with about fourty cars on the grid . The race had somewhat particular form. The first three hours was drove off in Friday´s afternoon. Then cars stayed on the starting grid over the night and the last 9 hours was drove off from Saturday morning.
The qualifying session resolved the order, on the front figured red Ferrari with start number 9. While Pisarik a Jirik drove for two lap times according to rules, Waszek attempted to set the best lap time on the new tyres. He stayed on the first row for a long time, but at the end of session Ferrari AF Corse ran better time and Czech team started fromthird position.

Mugello circuit belongs to difficult tracks and fourty variously fast cars also promised hard moments. During the race was not absented minor contacts and flyings off the track. Marshalls had to call "code 60" only onetime during the 12 hours. This rule supplies the safety car. Vůz s českou posádkou patřil mezi nejrychlejší na trati, bohužel hned po startu nabral ztrátu, když v tlačenici skončil Písařik mimo trať a trvalo několik minut, než jej pořadatelé pustili zpátky do závodu a začala stíhací jízda z konce startovního pole.

Zbylých více než 11 hodin už proběhlo v klidnějším duchu, byť došlo k drobným kolizím, které sice zanechaly viditelné stopy, ale rychlosti vozu nijak neubraly. Z pohledu nejlepších časů jednotlivých jezdců patřila česká trojice mezi nejrychlejší, všichni pokořili hranici minuty a padesáti pěti sekund, Waszek se navíc blýsknul absolutně nejrychlejším kolem celého závodu. S přibývajícím časem se devítka prokousávala vzhůru a nakonec byla v cíli odmávnuta na čtvrtém místě.
Jiří Písařík: “V prvé řadě jsem rád, že jsme vše zvládli a dojeli do cíle, byla to pro mě první zkušenost s tak dlouhým závodem. Byla to pro mě i první jízda s Ferrari 458 GT3, snadno a rychle jsem si na vůz zvykl. Závod byl po všech stránkách náročný, ať už kvůli provozu na trati, tak i jeho samotné délce. Hodně ošidné byly zejména okamžiky, kdy jsem vyjížděl na studených pneumatikách, první zatáčky byly jako na ledu. Hned po startu jsem udělal drobnou chybu, při které vůz sice nebyl poškozen, ale stála nás dost času. Každopádně konečný výsledek překonal mé očekávání a těším se na další závod.”

Jaromík Jiřík: “Před tímto závodem jsem měl pár let závodní přestávku, proto jsem začínal víkend opatrněji a postupně zrychloval. V Mugellu jsem už v minulosti závodil a po pár kolech jsem si zase trať připomněl. Na Ferrari jsem si bez problémů zvyknul, s každým kolem jsem cítil větší jistotu, což dokazuje i fakt, že moje nejlepší kola jsem jezdil v posledních dvou stintech. Před víkendem jsem říkal, že bych byl spokojený s umístěním mezi prvními sedmi, takže čtvrté místo je nad plán.”

Dennis Waszek: “Byl to můj první závod v Mugellu a musím říci, že je to nádherná a zároveň náročná trať. Jízdu jsem si užíval, oba mé stinty proběhly bez problémů a jsem rád, že jsem týmu pomohl. Mít na kontě nejrychlejší kolo závodu je příjemným bonusem. Vůz fungoval perfektně a na rozdíly v rychlosti různých vozů na trati jsem zvyklý z českého šampionátu. Čas v kvalifikaci mohl být ještě lepší, když měly pneumatiky nejlepší grip, neměl jsem volné kolo, a pak už jejich přilnavost klesala.”

Ivo Horn, šéf týmu: “Byl to pro nás krok do neznáma, nový seriál, noví jezdci, nové pneumatiky. Z tohoto pohledu je čtvrté místo velmi dobrým výsledkem, na druhou stranu stupně vítězů byly hodně blízko. Stejně jako pro nás i pro jezdce to byla premiéra v této sérii, Jirka s Járou navíc jeli poprvé s Ferrari GT3. Oba si rychle zvykli, jejich nejrychlejší kola byly pod 1:55 a Dennis potvrdil, že je velmi rychlým jezdcem a přes svůj věk už má dost zkušeností. Vůz jel po celou dobu bez technických problémů, utrpěl jen pár šrámů v rámci tuhého boje na trati. Jak jezdci, tak tým zvládl náročný závod a určitě máme i představu, kde se můžeme dále zlepšovat.”

Zdroj: ceskeokruhy.cz
Foto: Petr FrýbaBack
 Driver´s portfolio
For the download click
 Written about us
     
         
News
Career
  Series participation
  Team mates
  Earned points
Multimedia
  Photogallery
  Videogallery
  Press Releases
 
Partners Links Contact
 Jara Sport - Jaromir Jirik 2009 - 2016 All rights reserved. Created by OK Gravision